ساس تختخواب تشخیص، سمپاشی و کنترل

راهنمایی در باره سمپاشی ساس تختخواب و کنترل آن

هرگز از سموم کشاورزی و باغداری برای سمپاشی ساس استفاده نکنید. همچنین ازسموم دست ساز و بدون مجوز برای کنترل ساس نیز پرهیزکنید.

 قرص های تدخینی دارای LD50 پایین (کشندگی بالا)بوده و برای افراد خانه و حتی همسایه های مجاور بسیار خطرناک هستند

بنابراین هرگز در اماکن مسکونی از قرص های تدخینی و تصعید شونده استفاده نکنید و اجازه ندهید کسی در منزل شما از این روش استفاده نماید. بستن دریچه کولر ها و منافذ قابل رویت به تنهایی نمی تواند ایمنی لازم را ایجاد کند.ممکن است بین شما و همسایه منافذ غیر قابل رویت باشند که برای همسایگان ایجاد خطر نماید.

تشخیص وجود ساس تختخواب

 شکل ساس در عکسهای زیر نشان داده شده است.

ساس ها شب فعال هستند با روشن کردن ناگهانی چراغها در ساعات شب و حدود یک ساعت بعد از خاموشی، احتمال اینکه آنها را مشاهده نمایید بیشتر است.

مشاهده لکه های قهوه ای خون رو ی ملافه های سفید و زیر پیراهن ها نشاندهنده وجود ساس در خانه است.

ساس ها اغلب در اطراف تختواب و درز و شکاف تشک ها و چوبهای تختخواب هستند برای بررسی وجود آنها  می توانید درزها و شکاف ها را با یک کارت مطابق عکس زیر بررسی نمایید.

کنترل غیر شیمیایی

در صورتی که به وجود ساس شک دارید می توانید جاهایی را که احتمال وجود ساس را می دهید بخار شور بگیرید. لحافها و تشک ها را زیر نور آفتاب بگذارید.

با جارو برقی به طور مرتبهر روز بمدت ۱۰ روز نقاط مختلف اتاق را با دقت جارو بکشید و مخزن جارو برقی را داخل یک پلاستیک گذاشته و بیرون بیاندازید یا داخل اب جوش بیاندازید یا بخار شور بگیرید.

لباسهای زیر را حداقل ۱۰ دقیقه داخل آبجوش بیاندازید یا داخل لباسشویی با دمای بالا بگذارید. لباسهایی را که قابل شستشو در درجه حرارت بالا نباشند با دقت اتو بزنید. یا در خشک کن با درجه بالا بگذارید.فریز کردن یک راه حل دیگری است. می توانید عروسک ها و وسایلی را که نمی خواهید داخل آب جوش بیاندازید و یا قابل اتو کردن نباشد بمدت ۴ روز در دمای زیر صفر درجه بگذارید. در صورتی که رویه تشک خشوخواب یا لحاف های آلوده شده است آنها را با انداختن داخل آب جوش ساس زدایی کنید. یا آنها را بیرون انداخته ورویه جدید تهیه نمایید. بهیچوجه خودسرانه از حشره کشها استفاده نکنید. سمپاشی ساس  نیاز به افراد مجرب و خبره در این کار دارد. سمپاشی های ناشیانه باعث پراکندگی بیشتر ساس ها در قسمت های مختلف خانه را دارد.در صورتی که آلودگی زیاد باشد حتما از یک شرکت مجوز دار برای ریشه کن کردن آنها کمک بخواهید. 

شرکت سمپاشی نانوفن آوران بهداشت تهران (شرکت ریز فن آوران پیشرو بهداشت تهران )

 با مجوز رسمی از وزارت بهداشت. 

 کار با کیفیت و تضمینی با کادر مجرب و مطمئن، سموم Safe و ایمن

و قیمت مناسب

سمپاشی ساس

شرکت سمپاشی نانوفن آوران پیشرو بهداشت تهران

شماره های تماس جهت رزرو و مشاوره سمپاشی در تهران

ساکنین محترم مناطق: ۱۳-۱۱-۸-۷-۶-۴-۳-۱ : ۲۲۰۴۸۲۷۸

ساکنین محترم مناطق: ۲۲-۲۱-۱۸-۱۱-۱۰-۹-۵-۲: ۸۶۰۱۳۰۶۲

سایر مناطق تهران: ۰۹۱۲۰۷۰۵۷۴۶ و ۰۹۱۹۷۱۷۴۲۷۶

شهرستانهای تهران:۰۹۱۰۴۹۶۴۱۷۲ و ۰۹۱۹۷۱۷۳۴۵۴

شیراز: ۰۹۳۹۳۳۸۶۷۷۹ و ۰۹۹۱۰۵۱۲۸۴۲

سنندج: ۰۸۷۳۳۱۷۶۶۵۵

amini خرداد ۲۵, ۱۳۹۶ آفات بهداشتی, ساس

نظر خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/nanofann/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:32 Stack trace: #0 /home/nanofann/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(542): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/nanofann/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/nanofann/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 32