کنترل مگس در مرغداریها و دامداریها

مگس خانگی (Musca domestica)

این حشره  برنگ خاکستری سیاه شایع ترین گونه از مگس ها است که انتشار جهانی دارد.

ناقل انواع مختلف بیماری های انسانی ودامی محسوب می شود و از جمله معضلات عمده بهداشتی در مرغداری ها و دامداریها و کارخانجات کمپوت سازی و کنسانتره و آبمیوه گیری و پنیرسازی و … است. مگس ماده در هر بار تخم ریزی حدود ۱۰۰ عدد تخم را بر روی فضولات حیوانی و انسانی، مواد غذایی و مواد ارگانیک در حال تجزیه می ریزد. تخم ها سریعا تفریخ شده و به کرم های سفید کوچک تیدیل می شوند. در عرض ۲- ۵ روز این کرم ها رشد کرده و به پوپ تغییر شکل پیدا می کنند. مگس های بالغ حدود ۲- ۴ هفته عمر می کنند. 

تغذیه مگس ها

این حشرات از انواع غذاهای مایع و نیمه مایع و مواد جامدی که با بزاق خود نرم می کنند تغذیه می کنند. مگس های بالغ به علت تغذیه از مواد کثیف و سپس نشستن و تغذیه بر روی مواد غذایی انسانی و حیوانی، می توانند انواع پاتوژن ها و میکروبهای مضر را از مواد آلوده به مواد غذایی انسان منتقل کرده و باعث انتقال بیماری به انسان شوند.انواع مختلفی از ارگانیسم ها بر روی پاها و موها و دهان این حشرات یافت می شود. این حشره در هنگام تغذیه از مواد جامد بزاق دهان خود را بر روی آن می ریزد که باعث آلودگی ماده با محتوای دهانی خود نیز می شود. بیش از صد گونه پاتوژن ازجمله  وبا، سالمونلوز، سیاه زخم و انواع اسهال ها ممکن است بوسیله این حشره به انسان یا حیوان منتقل شوند.

شرکت نانو فن آوران پیشرو بهداشت تهران با محصولی جدید و با کیفیت و قوی، مؤثر، سریع الاثر و کم هزینه آماده همکاری کنترل مگس می باشد.
شماره های تماس : شمال تهران:۲۲۰۴۸۲۷۸ غرب تهران ۸۶۰۱۳۰۶۲
شرق تهران: ۶۶۹۵۹۷۲۹ جنوب تهران:  ۰۹۱۲۰۷۰۵۷۴۶

amini تیر ۳۱, ۱۳۹۶ آفات بهداشتی, سوسک اشپزخانه، سوسری آلمانی, مگس

نظر خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *