کنه ماکیان (Argas persicus) و کنه کبوتر(Argas reflexus)

حدود ۱۵۰ گونه کنه نرم آرگازیده(Argasidae) در چهار جنس (Genus)وجود دارد که در این میان سه جنس آرگاس و اورنیتودوروس و اتوبیوس شامل گونه هایی هستند که به انسان حمله می کنند. گونه های آرگاس اغلب انگل پرندگان اهلی، وحشی و همچنین خفاش می باشند ولی گونه ارگاس پرسیکوس اکثرا به انسان نیز حمله می کند.

در شهر تهران بدلیل آلودگی گسترده یاکریم ها و لانه سازی آنها در ساختمان ها و آپارتمان ها، آلودگی به این بند پا و همچنین مایت ها پرندگان به وفور گزارش می گردد.

 شرکت نانوفن آوران پیشرو بهداشت تهران با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص توانسته است  صدرصد موارد کار کنترل کنه در ساختمان ها را با استفاده از سموم با کیفیت و مجوزدار در تمام مناطق تهران با موفقیت کنترل نماید.

شماره های تماس سریع:

۶۲ ۱۳۰ ۸۶۰ ۰۲۱

۴۶ ۵۷ ۰۷۰ ۰۹۱۲

۷۲ ۴۱ ۴۹۶ ۰۹۱۰

۴۷ ۸۷ ۳۸۱ ۰۹۲۱

 

کنه آرگاس فاقد چشم بوده و بطور مشخص پهن می باشد. لبه های بدن فشرده شده و حتی موقعی که آرگاس کاملا خونخورده نازک باقی می ماند. آرگاس پرسیکوس را عموما کنه ماکیان می گویند. که بیشتر در اطارف مرغداریها و در روستا ها در محل نگهداری مرغ و خروس دیده می شود.  گونه دیگری که اکثرا باعث آلودگی کبوترها می شود و در شهرها پراکندگی بیشتری دارد (Argas reflexus) هست. هر دو گونه به انسان نیز حمله کرده و خونخواری می کنند.

سیکل زندگی کنه های ماکیان و پرندگان

amini تیر ۱۴, ۱۳۹۶ آفات بهداشتی, کنه

نظر خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *