سیکل زندگی آرگاس رفلکسوس(کنه کبوتر) و آرگاس پرسیکوس(کنه ماکیان)

 دوره زندگی کنه های نرم  خانواده آرگازیده

کلیپ با زیر نویس فارسی

تیم مجهز سمپاشی و بهسازی محیط شرکت نانوفناوران بهداشت خیال شما را برای همیشه راحت خواهد کرد. دیگر نیازی به سمپاشی دوره ای و چند باره نخواهید داشت. شرکت نانوفناوران بهداشت تهران، با بهره گیری از  متخصصین حشره شناسی و بهداشت و متخصصین مجهز بهسازی محیط ،  مشکل شما برای همیشه حل می کند. ما محیط شما را گارانتی می کنیم. با اطمینان خاطر زندگی کنید. 

۲۲۰۴۸۲۷۸   _۸۶۰۱۳۰۶۲_   ۶۶۹۵۹۷۲۹

۰۹۱۲۰۷۰۵۷۴۶ واتساپ

تا زمانیکه رضایتمندی شما حاصل نشود،

    ما از کار خود راضی نخواهیم بود.

کنه های آرگازیده برای رشد تخمک ها و تخمگذاری نیاز به خونخواری دارند. پس از خونخواری ۶-۴ دسته تخم می گذارند که هردسته ۱۵۰- ۱۰۰ تخم میباشد. کنه های بالغ سالها زنده می مانند و یک ماده بالغ در طول زندگی خود می تواند هزاران تخم بگذارد. . تخم ها در محل استراحت کنه های بالغ از قبیل درز و شکاف دیوارها و کف خانه ها ، خاک و خاشاک، لانه جوندگان و یا در محل استراحت و خواب پرندگان و حیوانات اهلی و وحشی گذاشته می شوند.

معمولا تخم ها پس از یک الی چهار هفته تفریخ می شوند ولی چون تخم ها در موقع تخمگذاری با یک ماده مومی مترشحه از غده ژن (یک غده در کنهها)پوشیده شده اند . در شرایط نا مساعد می توانند ماهها زنده بمانند. ©

کنه کبوتر

کنه آرگاس رفلکسوس(argas reflexus) یا کنه کبوتر یکی از انگل های شایع در کبوترها می باشد. میزبان اصلی این کنه کبوترها هستند اما در غیاب کبوتر از انسانها هم خونخواری می کنند. خونخواری این کنه از انسان می تواند در انسان واکنش های موضعی و سیستاتیک ایجاد کند. بعلت رفتار مردم در غذا ریختن و نزدیک شدن به کبوترها و لانه سازی آنها در مکانهای نزدیک انسانی، متاسفانه این کنه در ایران بسیار شایع شده است. همچنین فواصل بین دو ساختمان همجوار محل مناسبی برای لانه سازی کبوترها و تکثیر این کنه ها شده است. 

پیشگیری و کنترل کنه کبوتر

توری زدن به بالکن ها و تراس ها و جلوگیری از لانه سازی و نزدیک شدن کبوترها به خانه های مسکونی، و بستن راه های ورود کبوترها به پشت سقف کاذب و فواصل ساختمان از جمله اقدامات لازم برای پیشگیری محسوب می شود. همچینن کسانی که کبوتر نگهداری می کنند لازم است آنها هر چند مدت با پرمترین ۱ درصد حمام کنند. برای کنترل آن لازم است محل تکثیر کنه ها و محل نفوذ آنها سمپاشی شوند. اخیرا مطالعاتی برای کنترل بیولوژیکی انها توسط برخی قارچها صورت گرفته است.(www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3768737)

(سمپاشی کنه کبوتر)

شرکت نانوفن آوران پیشرو بهداشت تهران با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص توانسته است  صدرصد موارد کار کنترل کنه در ساختمان ها را با استفاده از سموم با کیفیت و مجوزدار در تمام مناطق تهران با موفقیت کنترل نماید.

شماره های تماس جهت رزرو و مشاوره سمپاشی در تهران

ساکنین محترم مناطق: ۴-۳-۲-۱ : ۲۲۰۴۸۲۷۸

ساکنین محترم مناطق: ۲۲-۲۱-۱۸-۹-۵: ۸۶۰۱۳۰۶۲

سایر مناطق تهران: ۶۶۹۵۹۷۲۹

مشاورین شرکت :۰۹۱۲۰۷۰۵۷۴۶ و ۰۹۱۹۷۱۷۳۴۵۴ و ۰۹۱۹۷۱۷۴۲۷۶

مرکز شیراز: ۰۹۳۹۳۳۸۶۷۷۹ و ۹۹۱۰۵۱۱۸۴۲

سنندج: ۰۸۷۳۳۱۷۶۶۵۵و ۰۹۱۸۷۸۴۰۱۱۹

amini تیر ۱۳, ۱۳۹۶ آفات بهداشتی, کنه
  • Roz خرداد ۱۱, ۱۴۰۰

    ما یه کبوتر بالکن خونمون لونه کرده یه حشرات ریزی داخل خونه دیده میشن خیلی ریزن

  • نظر خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *