سمپاشی مورچه

سمپاشی مورچه

چگونه می توان مورچه ها رو از بین برد؟

روشهای صحیح و مؤثر را از متخصصان حشره شناسی بیاموزید تا برای همیشه از شر مورچه ها راحت شوید.

هنگامی که مورچه ها به خانه ، حیاط ، ماشین یا محل کار شما حمله می کنند ، باید بدانید رقیبان سر سختی هستند و دارای قابلیت های خارق العاده ای هستند که هنگام مبارزه با هجوم مورچه ها به راحتی قابل درک نیستند. برای رهایی سریع و کامل از مورچه ها ، چه از سمپاشی مورچه ها یا طعمه  استفاده کنید باید در مورد بیولوژی ، اتیولوژی و توانایی آنها یکسری  اطلاعات حداقلی داشته باشید. بعلت وجود بیش از ۱۲۰۰۰ گونه مورچه در سراسر جهان ، شناسایی صحیح مورچه ها برای رهایی موفقیت آمیز از مورچه ها از اهمیت حیاتی برخوردار است.

اطلاعاتی در مورد مورچه ها

مورچه ها در همه جای زمین به جز قطب جنوب یافت می شوند. مورچه ها حشرات اجتماعی هستند ، به این معنی که آنها در گروه هایی به نام کلنی با هم زندگی می کنند. کلنی به ۲ کاست ، کارگر و تولید مثل کننده ها ، اعم از زن و مرد تقسیم می شوند. مورچه ها موجوداتی مولد و سخت کوش هستند. مورچه های کارگر ، ماده های عقیم هستند که مسئولیت های زیادی دارند. آنها باید لانه را بسازند ، تعمیر کنند و از آن دفاع کنند ،

ملکه

مورچه های جوان و مورچه های بالغ مثل ملکه و نرها رو درکلنی باید تغذیه و پرورش دهند ، غذا و آب بخورند و آشغال های کلنی رو بیرون بیارن. وظیفه اصلی ملکه تولید مثل است. برخی از ملکه ها سالها زندگی می کنند و میلیون ها مورچه تولید می کنند. در برخی از گونه های مورچه ، ملکه ممکن است به مراقبت و تغذیه اولین نسل کارگران کمک کند. بسته به نوع مورچه ، یک کلنی ممکن است دارای ۱ مورچه ملکه یا دهها ملکه باشد. تنها کار مورچه های نر این است که با ملکه جفت گیری کنند. بعد از جفت گیری می میرند.

ویژگی های جسمی مورچه ها

مورچه ها می توانند ۱۰-۵۰ برابر وزن بدن خود بلند کنند. اگر انسانها توانایی چنین وزنه برداری را داشتند ، یک مرد ۲۰۰ پوندی به راحتی یک ماشین را بلند می کرد.

مورچه ها ریه ندارند. مانند روزنه های روی برگ گیاهان ، اکسیژن از طریق سوراخ های کوچک سراسر بدن آنها وارد بدن مورچه ها می شود و دی اکسید کربن از طریق همین سوراخ ها از بدن آنها خارج می شود.

روش ارتباط مورچه ها

مورچه ها با رهاسازی مواد شیمایی بنام فرومون ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. شاید تعجب کنید که به ظاهر هزاران مورچه چگونه به حمام یا آشپزخانه شما راه پیدا کرده اند. در واقع مورچه ای که در حال غذا خوردن است و منبع غذا را پیدا کرده است ، بوی عجیبی پیدا می کند و این کشف  رو از طریق همون بو برای مورچه های دیگر اعلام می کند! ارتباط مورچه ها از طریق رایحه پیچیده اما مؤثر است. مورچه ها از فرمون ها برای هشدار در مورد خطر کلای، حذف مورچه های بیمار یا در حال مرگ از لانه استفاده می کنند و به دیگران می گویند برای یافتن غذا به کجا مراجعه کنند.

کشاورزی در مورچه ها 

برخی از مورچه ها از تکنیک های پیچیده “کشاورزی” استفاده می کنند. همانطور که انسان گوسفند ، بز ، گاو و مرغ را پرورش می دهد ، از آنها مراقبت می کند و از آنها محافظت می کند ، برخی از گونه های مورچه ها نیز شته پرورش می دهند. مورچه ها به شدت از “گله” شته های خود در برابر شکارچیان و انگل ها محافظت می کنند و مطمئن می شوند که غذای کافی برای مصرف دارند. در مقابل ، شته ها مقدار قابل توجهی عسل شیرین را به مورچه ها می دهند ، که برای مورچه ها یک غذای شیرین و قندی است. این رابطه همزیستی آنقدر قوی است که برخی از شته ها به مورچه ها وابسته هستند تا آنها را “شیر” دهند. مورچه ها به شته ها ضربه می زنند تا اونا رو تحریک کنن که عسلک ترشح کنند .

توانایی مواجهه با خطرات

مورچه ها دارای غریزه بقا هستند برخی از گونه های مورچه ها می توانند شنا کنند و شناور بمانند. این پدیده با مورچه های آتشین به آسانی قابل مشاهده است. هنگامی که مورچه های آتشین به سیل می افتند ، مورچه های آتشین لانه خود را رها کرده و به شکل پنکیک با هم جمع می شوند. در این ترتیب ، مورچه های آتش می توانند هفته ها بدون غرق شدن شناور شوند. این ناوگان مورچه های آتشین اغلب در جنوب آمریکا پس از طوفان ها دیده می شوند.

ما به طور کلی برخی از توانایی های قابل توجه تر مورچه ها را به طور کلی مورد بحث قرار داده ایم. هر گونه از مورچه ها دارای ترجیحات غذایی ، ویژگی های رفتاری و انگیزه های بیولوژیکی خاص خود است. برای سمپاشی مورچه ها و ریشه کنی دائمی مورچه هایی که به خانه ، محل کار یا وسیله نقلیه شما حمله می کنند ، شناسایی دقیق گونه مورچه ها ضروری است. هنگامی که شناسایی مورچه ها تأیید شد ، می دانید که آنها ترجیح می دهند چه چیزی بخورند ، چگونه و چه موقع غذا می خورند و چگونه مورچه ها را از بین ببرین.

چگونه می توان از مورچه ها در خانه خلاص شد؟

هجوم مورچه ها اولین دلیلی است که مردم با یک شرکت حرفه ای کنترل آفات تماس می گیرند. خلاص شدن از شر مورچه های خانه شما سخت است! گاه خودتان اقدام به سمچاشی مورچه ها می کنید ولی به نظر می رسد مهم نیست که چند مورچه رو می کشین ، لشگر دیگری از مورچه ها جای آنها را می گیرد. انواع مورچه ها در اندازه ها ، رنگ ها و ترجیحات غذایی زیادی وجود دارند. اولین قدم برای خلاص شدن از شر مورچه ها این است که یک بررسی کامل از خانه و حیاط خود انجام دهید. یک بررسی کامل باید نوع مورچه ای را که با آن سر و کار دارید و احتمالاً محل لانه را نشان دهد. به طور معمول ، آشپزخانه و حمام بهترین مکان برای شروع بازرسی مورچه ها هستند ، اما بررسی شما احتمالاً شما را به بیرون از خانه نیز می برد.

بررسی مورچه ها

با استفاده از چراغ قوه به پشت و زیر وسایلی مانند فر ، یخچال ، ماشین ظرفشویی ، زیر سینک ظرفشویی و داخل کابینت ها نگاه کنید.
اگر هجوم مورچه ها شدید باشد ، ممکن است بتوانید مسیر آشپزخانه یا حمام را تا لانه دنبال کنید. از آنجا که فعالیت تغذیه ای آنها در شب ممکن است بیشتر باشد ، بررسی در عصر ممکن است نتایج قطعی تری به همراه داشته باشد.
اگر مسیر تغذیه روشن نیست ، گاهی اوقات با قرار دادن گزینه های غذایی در آنها ، به تشویق مورچه ها کمک می کند. مورچه ها یا هوس غذاهای شیرین  می کنند یا غذاهای غنی از پروتئین. یک قطره عسل به اندازه یک نخود یا شربت ساده و یک کره  بادام زمینی به اندازه یک نخود در مناطقی که مورچه ها را دیده اید بگذارید. در مدت زمان کوتاهی ، مورچه هایی را در بوفه خود جمع خواهید کرد. در بهترین حالت ، این آزمایش به شما کمک می کند تا لانه مورچه ها رو پیدا کنید در بدترین حالت به شما می گوید که این مورچه ها ترجیح می دهند شیرینی بخورند یا پروتئین بخورند.

مسیر

با دنبال کردن مسیر مورچه ها ،ممکن است به بیرون خانه برسین مورچه های بازمانده  می توانند در شرایط مختلف لانه بسازند و ممکن است به خوبی پنهان شوند. زیر توده های هیزم ، زیر زباله های حیاط ، زیر دیوارهای جانبی خانه ، داخل کنده های درختان پوسیده و هر گونه پوشش گیاهی روی زمین یا نزدیک آن در نزدیکی مسیر مورچه ها نگاه کنید.
از آنجا که بسیاری از مورچه ها به عنوان مورچه های کوچک سیاه و سیاه قند توصیف می شوند ، شناسایی قطعی تر بدون کمک حشره شناس ، نمونه نمونه و میکروسکوپ دشوار است. اگر برای شناسایی نمونه مورچه به کمک نیاز دارید در اینجا در شرکت سمپاشی نانوفناوران بهداشت ، ما یک حشره شناس داریم که می تواند مورچه هایی را که با آنها روبرو می شویم شناسایی کند. در اینجا کلید تشخیص مورچه ها در نقاط مختلف جهان گذاشته شده است. 

قبل از سمپاشی مورچه ها منابع غذایی آنها را از بین ببرید

یکی دیگر از جنبه های اساسی کنترل مورچه ها در خانه ، بهداشت است. مشکل مورچه به این معنا نیست که خانه شما کثیف است. بهداشت از نظر کنترل آفات به این معناست که اطمینان حاصل شود که هیچ غذا یا آب در دسترس برای آفات (مورچه ها ، سوسک ها ، موش ها یا موش ها) وجود ندارد. اگر شیشه عسل چکیده از پشت انبار تمیز نشود ، تلاش برای کنترل مورچه ها بی اثر خواهد بود. ریختن مواد غذایی یا خرده های باقی مانده یک کشش دائمی است و بهترین نیت شما را در کشتن مورچه ها خنثی می کند. فراموش نکنید که مواد غذایی پخته شده را از لوازم کوچک خود مانند مخلوط کن یا مخلوط پایه تمیز کنید. این وسایل اغلب میزبان غذاهای شیرینی هستند که مورچه ها از آن استفاده خواهند کرد. همچنین ، مصرف غذا را به یک اتاق از خانه محدود کنید. گاهی همین روش ساده شما رو از سمپاشی مورچه ها بی نیاز می کند.

سمپاشی مورچه ها

سمپاشی مورچه ها آخرین گام
ژل

روش های مختلفی برای سمپاشی مورچه ها وجود دارد استفاده از طعمه های کشنده روش مناسبی برای از بین بردن کلنی مورچه ها است مورچه ها این طعمه ها را داخل کلنی برده و برای تغذیه ملکه و همچنین لاروهای جوان استفاده می کنند. اما این روش نیاز به زمان دارد و ممکن است مدتی طول بکشد. شرکت نانوفناوران از این روش برای منازلی که بخواهند استفاده می کند.

مواد دور کننده مورچه

روش دیگر استفاده از مواد دور کننده است. این روش برای کسانی که دوست ندارند مورچه ها رو بکشند روش مناسبی است اما کارایی ۱۰۰ ندارد و ممکن است در جاهای دیکر منزل دوباره  دیده شوند.

سمپاشی مورچه ها

روش سریعتر سمپاشی مورچه ها است. مورچه ها مثل مگس ها و سوسک ها خیلی نسبت به سموم مقاوم نیستن بنابراین به جای استفاده از سموم قوی که ممکن است برای ساکنین منزل هم در دراز مدت مشکلاتی بوجود آورد از سموم بسیار ایمن تر می شود استفاده کرد. سمومی که اثر ابقائی هم داشته باشند و مانع هجوم دوباره آنها شوند. 

شرکت سمپاشی نانوفناوران پیشرو بهداشت تهران با بهره گیری از متخصصین امر، ریشه کنی کامل حشرات آفت از منزل شما را بر عهده می گیرد. 

مورچه ها و سمپاشی مورچه ها و خلاص شدن از مورچه ها#

 

amini اکتبر 16, 2021 سوسک درشت،سوسک فاضلاب یا سوسری آمریکائی«periplaneta americana», مورچه

نظر خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.