سمپاشی سوسک درشت و سوسک ریز

سوسک درشت بیولوژی زاد و ولد ، رفتار و کنترل 

بیولوژی و کنترل سوسک درشت و...

سوسک درشت فاضلاب

سوسک درشت و بیولوژی آن: 
مراحل رشد سوسری آمریکایی شامل سه مرحله تخم و نمف و بالغ هستند. در سوسریها جنس ماده  تولید کپسول تخم یا اووتکا می کند که از انتهای آبدومن بیرون می زند اووتکا یا  کپسول تخم سوسری آمریکایی به رنگ قهوه ای تیره است که شامل ۱۶ عدد تخم، دردو ردیف ۸ تایی قرار می گیرند. یک ماده سوسری آمریکایی بطور متوسط ۹ الی ۱۰ عدد اووتکا در طول دوره زندگی خود تولید می کند ولی یک سوسری ماده قادر است بیش از ۹۰ اووتکا هم تولید کند. ( “American Cockroach”. Amalgamated Pest Control.) 

اووتکا بعد از دو روز در یک محل قرار داده می شوند تخم ها بعد از ۸-۶ هفته تفریخ می شوند. نمف ها تا ۱۳ بار پوست اندازی کرده و در طی از ۱۲-۶ ماه بالغ می شوند. این حشره یکی از سوسک‌های بزرگ دنیا محسوب می‌شود به طوری که طول جنس نر ۷/۵ سانتی‌متر بوده و ماده تا ۱۰ سانتی‌متر هم می‌رسد. طول عمر سوسک درشت آمریکای مرکزی تا ۲۰ ماه هم می‌رسد. عوامل تغذیه و محل سکونت در طول عمر سوسک مؤثر است.

سوسک های منازل چه مکان هایی را دوست دارند؟

سوسری ها گرما را دوست دارند و پشت رادیاتورها و لوله های آب گرم مخفی می شوند.
روزها در شکاف و درز دیوارها، چهارچوب درها ومبل ها پنهان می شوند. نقاط تاریک مانند: تختخواب، پشت یخچال و اجاق خوراک پزی و ظروف آشپزخانه، کابینت ها، توالت، حمام – لوله بخاری، محل نگهداری حیوانات، زیرزمین ها، داخـل تلویزیون و رادیو و دیگر وســایل الکــتریکی، آبروها و سیستم فاضلاب محل اختفای سوسک ها است .

گروهی از سوسری هااز طریق راه رفتن و پرواز حرکت کرده و نیز همراه وسایط حمل و نقل، کشتی و هواپیما مسافت های طولانی را طی میکنند. مجاری فاضلاب، وسایل بسته بندی شده، جعبه بطری های نوشابه، کیسه های سیب زمینی و پیاز و سایر مواد غذایی که بگونه ای نامناسب انبار شده اند، اماکن و منازل آلوده مجاور، – دودکش بخاریها، راههای انتقال این حشرات هستند.
شب فعال هستند اما در مواردی  که آلودگی شدید باشد یا بشدت گرسنه باشند در طول روز نیز مشاهده می شوند. 

amini خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ آفات بهداشتی, سوسک درشت،سوسک فاضلاب یا سوسری آمریکائی«periplaneta americana»

نظر خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *